Przejdź do treści

„Poprawiamy rekordy na Termach”

W dniu 15 maja 2021 roku 4 zawodniczki i 11 zawodników UKS Fala Swarzędz wzięło udział w zawodach pływackich „Poprawiamy Rekordy na Termach”. Rywalizowali z zawodnikami z 54 klubów z całej Polski. Łącznie udział w zawodach wzięło 298 zawodniczek i 362 zawodników. Z oczywistych względów wszyscy przeszli całą procedurę „covidową”. Zawodnicy mogli się sprawdzić po okresie naprzemiennych treningów i domowej bezczynności pływackiej.

Największy sukces był udziałem Krzysztofa Szmyta. Priorytetem w tym roku był dla niego egzamin maturalny, dlatego Krzysztof zdecydował się tylko na jeden start. Wybrał 50 m stylem grzbietowym i zajął pierwsze miejsce.

Srebro wywalczył Jan Wermiński (stypendysta) w wyścigu na dystansie 50 m stylem klasycznym. W tym samym stylu na dystansie 100m był czwarty. 200m stylem zmiennym to dziewiąta pozycja.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dwie nasze najmłodsze reprezentantki. Pomimo tego, że dopiero rozpoczęły przygodę z pływaniem sportowym, w kategorii dziewcząt dziewięcioletnich zajęły czołowe miejsca. Lena Juryta była pierwsza na 50 m motylkiem i druga na 100m stylem dowolnym, a Lilianna Izydor pierwsza na 50m stylem klasycznym i trzecia na 50m stylem dowolnym.

O brąz otarł się Tymon Waligóra zajmując czwarte miejsce w wyścigu na 50 m stylem klasycznym. W tym samym stylu na dystansie 100m był dziewiąty.

Udane starty zanotowali, poprawiając swoje najlepsze czasy: Weronika Mróz (19), Aleksy Bielawski (11), Mateusz Banasiak (15 i 38), Antoni Zawadka (7 i 12), Jakub Zaremba (17 i 28)

Uzyskane wyniki pokazały, że pomimo ograniczeń w dostępie do basen i nakładanych kwarantann, przy dużym zaangażowaniu zawodników można poprawiać swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Następne zawody w kalendarzu to „Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzików Termy 2021” w dniu 29 maja.