Przejdź do treści

Pierwsze zawody 2021 roku za nami

W dniu 7 marca 2021 roku 2 zawodniczki i 8 zawodników UKS Fala Swarzędz wzięło udział w Zawodach o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Pływackiego. Zawody rozpoczęły się od przejścia procedury „covidowej”. Reprezentacja Klubu została rozlokowana w osobnym pomieszczeniu, skąd zawodnicy udawali się na starty do poszczególnych konkurencji. Każdy z nich miał zaplanowanych 3 starty. Przeżycia z zawodów były niepodobne do żadnych innych, a wszystko z powodu odizolowania i braku kontaktu z startującymi zawodnikami. Zawodnicy mogli się sprawdzić po okresach naprzemiennych treningów i domowej bezczynności pływackiej.

Największy sukces zanotował Jan Wermiński. Dwa pierwsze miejsca (50m i 100m klasyczny) i jedno drugie (50m motylkowy), dały mu ogólnie drugą pozycję wśród najlepszych zawodników.

Medal srebrny stał się własnością Łukasza Waligóry po wyścigu na 50m motylkiem, a brązowy Bogusi Walkowiak na 100m klasycznym.

Blisko podium plasował się Filip Adamczyk (miejsca 4; 5 i 6), ale do pełni szczęścia zabrakło dyspozycji dnia. O brąz otarł się też Tymon Waligóra zajmując w wyścigu na 50 m klasykiem czwarte miejsce.

Udane starty zanotowali, poprawiając swoje najlepsze czasy: Lea Różańska, Brajan Kroczyński, Mateusz Banasiak, Antoni Zawadka, Łukasz Westfal.

Uzyskane czasy pokazały, że pomimo ograniczeń w dostępie do basenu, przy dużym zaangażowaniu zawodników można poprawiać swoje dotychczasowe wyniki.

Następne zawody w kalendarzu to „Gorące Ściganie na Termach” w dniu 27 marca.