Przejdź do treści

Jan Wermiński dwukrotnym mistrzem Okręgu !

W dniu 26 maja na poznańskich Termach odbyły się Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu. W zawodach startowało 11 członków UKS Fala Swarzędz od najmłodszej, 10 letniej Niny do 18 letnich zawodników trenujących w Klubie od jego powstania. Wszyscy nasi zawodnicy do zawodów podeszli z ogromnym zaangażowaniem o czy świadczy zanotowany progres w uzyskiwanych wynikach. Najlepiej zaprezentował się Jan Wermiński poprawiając w każdym starcie rekordy życiowe, a starty w stylu klasycznym na 50 i 100m dały mu złote medale. Jan startował jeszcze na 50 m stylem dowolnym zajmując 13 miejsce.

Kolejnym dwukrotnym medalistą został Krzysztof Szmyt. Krzysztof swoje brązowe medale zdobył w wyścigach na dystansie 100 m w stylu dowolnym i grzbietowym. Tuż za podium był w wyścigu na 50 m w stylu grzbietowym. Brązowy medal stał się też udziałem Łukasza Waligóry, który zdobył go na 400 m stylem dowolnym. Dobry wynik uzyskał też na 50m motylkiem wykazując się wszechstronnością tak stylową jak i dystansową.

Bardzo dobrze popłynął Tymon Waligóra, który w trzech startach za każdym razem plasował się w pierwszej dziesiątce zawodników. Najbliżej podium był w wyścigu na 50m stylem klasycznym zajmując 4 miejsce. Start na 200m klasycznym to 5 miejsce, a 200m zmiennym ósme. Równie dobrze popłynęła Lea Różańska. O włos od medalowego miejsca była w wyścigu na 200m stylem zmiennym, a na 100 i 200m stylem klasycznym zajmowała 6 miejsca. Miejsca w czołówce pływaków były też udziałem Antoniego Zawadki. O podium otarł się w wyścigu na 100 m motylkiem, a na 50 m motylkiem był siódmy. Filip Adamczyk bardzo dobrze popłynął dystans 200m stylem dowolnym zajmując 5 miejsce. W pozostałych wyścigach plasował się w drugiej dziesiątce. Na pochwałę zasłużyła Nina Różańska, która w swoich startach ustanowiła rekordy życiowe na basenie 50 metrowym. Zajęła miejsca w drugiej dziesiatce, ale trzeba zauważyć, że była startowała w grupie wiekowej z dziewczynami nawet 3 lata starszymi od niej.

Był to bardzo udany start naszych zawodników w mistrzostwach Okręgu. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 13 miejsce wśród 27 klubów pływackich.