Przejdź do treści

Wielkopolskie Rozgrywki Pływackie w kategorii 8/9/10 – latków

         W dniu 15 marca dwójka najmłodszych zawodników Fali wzięła udział w zawodach pływackich dla zawodników 8, 9 i 10 letnich. Na starcie stanęli Artur Chełmicki i debiutantka Aniela Mańka.

         Artur pokazał, że zaangażowanie w trening przynosi wymierne rezultaty, tak w poprawie swoich wyników jak i w rywalizacji sportowej. Po dyskwalifikacji w pierwszym starcie (100 m zmiennym) wynikającej z błędu podczas wykonywania nawrotu, Artur w następnych startach pokazał, że potrafi walczyć. Na dystansie 50 m w stylu dowolnym i motylkowym był pierwszy. Styl grzbietowy dał mu trzecie miejsce, a żabka dziewiąte. Medale zdobyte przez Artura były pierwszymi zdobytymi dla Klubu w tym roku. Dały nam 6 miejsce w klasyfikacji medalowej na 14 klubów uczestniczących w zawodach.

           Wielki podziw należy się Anieli. Pływa z nami od lutego. Króciutko!. Ale bardzo szybko poprawiła technikę w kraulu i grzbiecie, nauczyła się podstawowego skoku startowego i nawrotu, co dało jej przepustkę do udziału w zawodach dla najmłodszych. W rywalizacji z rówieśniczkami nie dała po sobie poznać, że tak krótko trenuje. W stylu dowolnym rywalizując z 48 rówieśniczkami była 22, ustanawiając swój pierwszy oficjalny rekord życiowy na tym dystansie – 49,17s. W grzbiecie, z czasem 55,21s zajęła 24 miejsce.

           Życzymy tak dobrych wyników startującym w sobotnich zawodach o Puchar Prezesa WOZP.