Przejdź do treści

Gorące Ściganie na Termach

To nie były lokalne zawody na Termach. Z samej stolicy akredytowało się 12 klubów.

W dniu 9 marca lutego 11 zawodniczek i zawodników UKS Fala Swarzędz rywalizowało na basenie Term Maltańskich w zawodach pływackich „Gorące Ściganie na Termach”. Przeciwnicy reprezentujący 45 klubów, w liczbie 650 przyjechali z całej Polski, powodując, że zawody zakończyły się około godziny 21.00. Jedną z ostatnich konkurencji – 200m stylem dowolnym – wybrał Kacper Świderek. Ukończył ją z wynikiem 2:59,12 co dało mu 13 miejsce. Jako jedyny z naszego Klubu podjął rękawicę boju z 4 długościami basenu, po raz pierwszy w życiu łamiąc barierę 3min! 💪

Na zawodach zadebiutowało dwóch naszych zawodników, Filip i Oskar Czernikiewicz i to od razu na długim basenie. Pomimo tego, że nie trenowali na takim obiekcie poradzili sobie bardzo dobrze, poprawiając swoje wyniki z testów klubowych i ustanawiając swoje pierwsze oficjalne rekordy życiowe.

Najwartościowszy wynik mężczyzn – Maksymilian Kulawski – 50 m dowolnym – 526 punktów

Najwartościowszy wynik kobiet –Nina Różańska – 50 m klasycznym – 370 punktów

Najwartościowszy wynik II Sekcja – Filip Czernikiewicz – 50 m dowolnym – 215 punktów – debiutant na zawodach!

Największy progres – Jakub Nowosad – 50 m grzbietowym – 120%

Progres we wszystkich konkurencjach w których wystąpili – Dominika Grzesik, Jakub Nowosad i Igor Siełacz

I to co wszystkich najbardziej cieszy, ustanowienie nowego rekordu Klubu. Dominika Grzesik pobiła swój własny rekord na 50 m motylkiem z czasem 40,25s. w kategorii 13 latek.