Przejdź do treści

Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wlkp w pływaniu

W zawodach, które odbyły się w dniach 3 – 4 listopada, wystartowało 20 naszych zawodników, padło wiele rekordów życiowych i jak to w Fali Swarzędz, zabawa była przednia. Udało nam się wystawić 5 sztafet. Dwie damskie oraz trzy męskie. Na największą pochwałę zasługuje sztafeta męska 4x50m dow. Chłopakom udało się uzyskać bardzo dobry czas 1:45;06. W sztafecie popłynęli odpowiednio: Antonii Zawadka (00:27;54), Brajan Kroczyński (00:25;82), Kuba Zaremba (00:27;03) i Maks Kulawski (00:24;67).

Pierwszy wystartował Antoni Zawadka na 400m dowolny, zajął 6 miejsce w swojej kategorii z czasem 4:52;58. Następny ruszył nieustraszony Wiktor Mydlarz na 1500m dowolnym (które mimo długiego czasu trwania, było bardzo emocjonujące), gdzie złamał barierę 20 minut i zajął 4 miejsce w kategorii 14-16 lat z czasem 19:38;79. Do osiągnięć Wiktora należy również dodać jego występ na 100 dowolny, w którym po raz pierwszy popłynął poniżej minuty (59;51). Z kobiet szczególne brawa należą się dla Sandry Walczak, która 3-krotnie zajęła miejsca w pierwszej dziesiątce oraz zeszła poniżej 30 sekund na 50m stylem dowolnym. Dużą progresję zaliczyli także Dominika Grzesik oraz Mikołaj Mydlarz, pobijając swój rekord życiowy na 100m dowolny o ponad 10 sekund!!! Mimo emocjonującego występu Wiktora Mydlarza, trzeba przyznać, że najbardziej ekscytujący był wyścig Maksa Kulawskiego na 50 dowolny, w którym pobijając swój rekord życiowy o równe 0.5s zdobył złoty medal w kategorii 14-16 lat z czasem 24;85s.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy, dziękujemy Trenerowi Marcinowi za wsparcie i przygotowania.