Przejdź do treści

Andrzejkowo-Mikołajkowe Ściganie na Termach

W dniu 2 grudnia dziesięciu zawodników UKS Fala Swarzędz rywalizowało na basenie Term Maltańskich w zawodach pływackich „Andrzejkowo-Mikołajkowe Ściganie na Termach”. Każdy z uczestników może je zaliczyć do bardzo udanych. W 19 na 20 startach wszyscy ustanowili swoje nowe rekordy życiowe, a trzy z nich zakończyły się nowymi rekordami Klubu. Z zawodów przywieźliśmy 6 medali, po dwa w każdym kolorze. Ogromną niespodziankę zgotował wszystkim Sebastian Marulski, który każdy start zakończył na podium. Złoty medal zdobył na 50m stylem klasycznym, srebro wywalczył na 100m stylem dowolnym, a brąz zakończył zmagania na 50m stylem dowolnym.

W najmłodszej kategorii – 8 lat – zaprezentował się Artur Chełmicki zdobywając złoty medal na dystansie 25m stylem klasycznym. W tym samym stylu medale zdobyli: srebrny Nina Różańska na 50m, a Tymoteusz Ciomek na 100m.

Rekordy Klubu poprawili w kategorii zawodników 12 letnich: Nina Różańska – 50m klasycznym, a Mateusz Polityło na 50 i 100m motylkiem.