Przejdź do treści

Zimowe Mistrzostwa Polski 15 latków

Dwójka naszych zawodników, Brajan Kroczyński oraz Wiktor Mydlarz stanęło w szranki ze swoimi rywalami z rocznika 07 na basenie w Gliwicach. Obydwoje wystartowali w tych samych konkurencjach, z tej bliźniaczej batalii zwycięsko wyszedł Brajan, będąc 3krotnie szybszym od swojego klubowego kolegi. W każdym z tych 3 startów znacząco przekraczał barierę 400 pkt FINA, najlepiej wypadając na 100 dowolnym, gdzie po raz pierwszy złamał barierę 1 minuty. Pozostałe dwa to 50 motylkowym i 50 dowolnym zaprezentował równie solidny poziom. Swoich sił próbował także na 100 zmiennym i 200 dowolnym, życiówki padły, lecz miejsce do poprawy wciąż pozostaje.

Trenujący z nami od września Wiktor barierę 400pkt przekroczył 2-krotnie, na 100 i 200 dowolnym i blisko był również na 50-tkę. Poprawił się również na 50 motylkowym. Pokonał Brajana na 100 zmiennym, ale do życiówki trochę zabrakło.

Podobnie jak w przypadku 14 latków, nasi 15 latkowie pomimo poprawiania swoich najlepszych dokonań nie dali rady wejść do finałów. Zebrali natomiast cenne doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszłym sezonie.