Przejdź do treści

Podsumowanie 2022 roku

Przyszedł czas na podsumowanie niezwykle emocjonującego, kończącego się już roku 2022. Uwzględniając krótki i długi basen oraz wody otwarte łącznie zaprezentowaliśmy się na arenach 24 zawodów w tym: 9 rangi ogólnokrajowej, 6 na poziomie Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego i  9 lokalnych. Uwzględniliśmy w tym też starty w zawodach akademickich i szkolnych naszych zawodników, gdzie formalnie nie reprezentowali Klubu, ale zajmowali miejsca na podium.

Spośród tych wszystkich zawodów, należy wyróżnić te najważniejsze lokalnie, czyli Mistrzostwa Okręgu, Letnie i Zimowe. Skończyliśmy je odpowiednio na 7 i 9 miejscu w klasyfikacji generalnej gromadząc aż 16 medali. Do tej zdobyczy dołożyły się bardzo skuteczne starty w sztafetach, których złożenie nie stanowi już dla naszego klubu wyzwania;). Trzeba tu też zaznaczyć start naszego zawodnika Piotra Wójcickiego w Integracyjnych Mistrzostwach Wielkopolski, który do naszych okręgowych zdobyczy dopisał kolejny srebrny medal.

Jeśli chodzi o najważniejsze zawody krajowe, czyli Mistrzostwa Polski, to również nie zawiedliśmy, a to wszystko za sprawą Janka Wermińskiego, który ten rok kończy jako dwukrotny Mistrz Polski. Zwyciężył on rywalizację wśród juniorów 17-18 lat na 50m stylem klasycznym na długim i krótkim basenie, dokładając do tego poprawienie rekordów Okręgu Wielkopolskiego. Na krajowym czempionacie reprezentowali nas jeszcze: Brajan Kroczyński, Wiktor Mydlarz i Filip Adamczyk oraz debiutujący na tej imprezie: Maks Kulawski, Tymon Kierzek, Antek Zawadka, Łukasz Westfal oraz Dmytro Brazhnyk.

W tym roku dzięki startowi Oskara Szymańskiego zaistnieliśmy w zawodach na wodach otwartych. Był to debiut tego zawodnika w pływaniu długodystansowym. Malo zabrakło, by stanął na podium, ale i czwarte miejsce w debiucie to duży sukces.

Podczas tegorocznych startów naszym zawodnikom udało się pobić 54 rekordy klubu. Najwięcej zgromadzili: Jan Wermiński – 17, rywalizujący w najmłodszej kategorii wiekowej Mateusz Polityło – 10, oraz święcący triumfy na długich dystansach Tymon Kierzek – 6. Wśród dziewcząt, najwięcej rekordów zgromadziła Nina Różańska – 3, która podobnie jak Mateusz rywalizowała w najmłodszej kategorii.

Najważniejsze jednak, że nasi zawodnicy stale się poprawiają i biją swoje rekordy życiowe. Wielokrotnie nasz Klub stawał na czele klasyfikacji postępów, co tylko pokazuje jaki potencjał skrywają nasi zawodnicy. Dziękujemy wam za ten rok treningów i pracy nad własnymi umiejętnościami oraz życzymy wszystkiego dobrego na nowy rok. Dziękujemy również trenerom za fantastyczną pracę jaką wykonują z naszymi zawodnikami.

Nie pozostaje nam nic innego jak zamknąć rok 2022, by pełni nadziei móc otworzyć rok 2023.