Przejdź do treści

Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego kończymy na 7 miejscu w klasyfikacji generalniej.

Mulit medalistą został Jan Wermiński, który na 5 startów zdobył 5 medali(2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy). 2 medale zdobył Jakub Zaremba na 50 dowolnym i grzbietowym, trochę zabrakło na 100m grzbietem. 1 brązowy medal zdobyła Lilianna Izydor na 200m dowolnym.

Ostatnie medale są rezultatem świetnych sztafet w składzie Wermiński, Adamczyk, Brazhnyk i Szymański, które dwukrotnie stawały na podium w rywalizacji na 4*100m dowolnym oraz wygrywając 4*100m zmiennym.

Równie świetnie spisała się reszta zawodników mimo braku miejsc na podium m.in. Maks Kulawski, który toczył zacięte boje z Brajanem Kroczyńskim, któzy wspólnie wraz z Tymkiem i Kubą walczyli w sztafetach oraz dzielnie walczący na długich dystansach Mateusz Polityło. Blisko na 100m dowolnym miał być Filip Adamczyk, jednak bardzo nieudany skok startowy przekreślił szanse.