Przejdź do treści

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat

Nasz największy jak dotychczas skład z jednego rocznika na Mistrzostwach Polski zakończył swoje zmagania na zakończonej w niedzielę imprezie. Czwórka reprezentantów Fali rywalizowała przez 3 dni na Olsztyńskiej pływalni, już wcześniej poznanej na obozie przygotowawczym. Każdy z nich wystartował 5 razy, praktycznie w każdym swoim starcie bijąc rekord życiowy(17 rekordowych startów).

Największy progres zaliczył Antek Zawadka, który swój obóz przygotowawczy odbył w Grecji😎. Najbardziej spektakularne wyniki zanotował na 100 motylkowym (13s poprawy) oraz 400 dowolnym (prawie 40s poprawy). Kolejnym zawodnikiem, który dokonał wyraźnego postępu jest Maks Kulawski, który notował najlepsze czasowo jak i miejscowo rezultaty wśród naszych zawodników. Najbardziej wartościowy wynik uzyskał na 100 dowolnym, a najwyższe miejsce zajął na 200 zmiennym. W każdym swoim starcie życiówkę wykręcał Łukasz Westfal, najlepiej prezentując się na 100 grzbietowym. Znacząco poprawiał się również Tymek Kierzek, najlepiej wypadając na 50 klasycznym i 100 dowolnym. Pierwsza sztafeta czternastolatków w historii klubu, na dystansie 4*100, zajęła 25 miejsce w Polsce.

Dla rocznika 08 to już koniec długiego, pływackiego sezonu. Teraz czas na odpoczynek i kibicowanie starszym kolegom na ich Mistrzostwach.