Przejdź do treści

Mamy drugi medal mistrzostw Polski, Jan pisze historię Klubu

W dniach 1-5 grudnia 2021 roku trzech zawodników Fali wzięło udział w Zimowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Bydgoszczy. Pierwsze cztery dni rywalizacji przebiegało bez większych niespodzianek. Ciężka praca na treningach przynosiła efekty w postaci ustanawiania przez zawodników kolejnych rekordów życiowych z zajmowaniem zasadniczo miejsc w drugiej dziesiątce zawodników. Przepłynęli w tym czasie dwanaście z trzynastu zaplanowanych startów. Ostatni dzień to tylko jeden wyścig na 50 m stylem klasycznym. To koronny dystans Jana Wermińskiego. Na słupku stanął z szóstym czasem zgłoszenia. W eliminacjach poprawiając swój rekord życiowy o 0,17s uzyskał czas 28,15s i wywalczył możliwość udziału w finale. To jednak nie był kres jego możliwości. Finał to trzecie miejsce z czasem 27,87s i pobity drugi raz w ciągu dnia rekord życiowy, tym razem o 0,28s. jest to też nowy rekord Wielkopolskiego Okręgu Pływackiego.

Dodam, że zwycięzca uzyskał czas 27,54. To tylko o mrugnięcie okiem lepiej od czasu Janka. Jan trenuje w Klubie od września 2013 roku. Do tej pory ocierał się o podium. Nie zawsze też dopisywało zdrowie tuż przed ważnymi zawodami. Jednak wreszcie wszystko się zgrało i zawodnik mógł pokazać swoje możliwości.

Drugi z naszych zawodników, Krzysztof Szmyt też zajmował czołowe miejsca w swoich konkurencjach. Z czasem 26,44s był 17 na 50m grzbietem, 18 na 100m stylem dowolnym i 20 na 100m grzbietem

Trzeci z naszych zawodników, Oskar Szymański zajmował dalsze miejsca, ale pokazał dużo serca i utrzymywał świetną atmosferę w drużynie.

Historyczny start Janka: