Przejdź do treści

1,5% dla naszego Klubu

Nie trzeba daleko szukać i głowić się nad decyzją, kogo wspomóc w ramach kwoty 1,5% z podatku. Od 1 stycznia 2023 roku kwota przekazywana przez podatnika w zeznaniu podatkowym na rzecz organizacji pożytku publicznego zostanie podniesiona z 1% do 1,5% podatku należnego wykazywanego w zeznaniu rocznym (PIT).

1,5% podatku – tak wiele za tak niewiele. Nie przechodźmy obok tego obojętnie. Dzięki Państwu, dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności. Dziękujemy za wasz 1,5%podatku

Technicznie podatek przekazujemy na rzecz Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego wpisując celu szczegółowy:

„UKS FALA SWARZĘDZ” – to bardzo ważne, bo bez tego dopisku WOP zostawi to dla siebie.

Przekonajmy też naszych znajomych oraz rodziny do wspomożenia w ten sposób naszego Klubu.

Przykład prawidłowo wypełnionego formularza znajduje się na górze artykułu.

W przypadku rozliczania podatku przez e-pit są dwie wersje. Jak już to robiliśmy, to Urząd Skarbowy powieli nam to, co już zrobiliśmy w ubiegłym roku. Wystarczy więc zaakceptować jeśli pokryje się to z naszą tegorocną decyzją lub zmienić na aktualne preferencje. W drugim przypadku należy wypełnić tabelkę jak na wyżej załączonym przykładzie (jeśli takie są preferencje).