Przejdź do treści

Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży

W dniu 4 grudnia 7 zawodniczek Fali, rywalizowało na basenie Term Maltańskich. To był udany występ, chociaż początek zapowiadał się źle. Na 6 startów na dystansie 50m stylem dowolnym tylko Sandra Walczak poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy. Później było już lepiej.

Złoty medal zdobyła Oliwia Marulska płynąc 50m motylkiem i poprawiając swój dotychczasowy rekord o 1,59s. Pozostałe 3 starty Oliwia ukończyła plasując się w pierwszej dziesiątce. Zawodniczka uzyskała też najwyższe miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodniczek zawodów zajmując siódmą pozycję.

Także Lea Różańska może zaliczyć ten start do udanych. Każdy jest start to miejsce na podium. Drugie miejsca zajęła w wyścigach na 50m stylem klasycznym i 200m zmiennym. Trzecia była na 50m motylkiem.

Po brązowy medal sięgnęła Lilianna Izydor na 50 m stylem klasycznym. Było to możliwe dzięki poprawieniu dotychczasowego rekordu życiowego o 1,57s.

Pozostałe nasze zawodniczki podchodziły do swoich występów z ogromnym zaangażowaniem i niekiedy bardzo mało zabrakło, by stanąć na podium. Tak było w przypadku Sandry Walczak, która zajęła w stylu klasycznym na 50m 4 miejsce, a na 100m była piata.