Przejdź do treści

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat

W dniach 13-15 grudnia w Lublinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat. Na zawody pojechaliśmy w sile 3 zawodników.

Podczas trzydniowej rywalizacji najlepiej zaprezentował się Krzysztof Szmyt. Na 5 startów eliminacjach w trzech wywalczył wejście do finału „B”. W dwóch finałach poprawił swoją lokatę z eliminacji. Dokonał tego na 50 m stylem dowolnym (z 19 na 16) ustanawiając rekord życiowy z wynikiem 24,25s. Nie muszę dodawać, że jest to jednocześnie rekord Klubu. W wyścigu na 50 m motylkiem zanotował jeszcze bardziej spektakularny awans. Do finału wszedł z pozycji pierwszego rezerwowego, by zakończyć rywalizację 6 miejsc wyżej, uzyskując 15 lokatę z kolejnym rekordem życiowym wynoszącym 26,09s. W finałowym wyścigu na 100 m stylem dowolnym utrzymał 16 pozycję z eliminacji w których ustanowił kolejny rekord życiowy z czasem 52,99s łamiąc granicę 53 sekund.

Dwaj kolejni nasi zawodnicy pomimo ustanowienia swoich rekordów życiowych zajęli dalsze pozycje. W drugiej dziesiątce w swoim najlepszym starcie na 200m stylem klasycznym uplasował się Oskar Szymański (26). Oskar na 5 startów w trzech ustanowił rekordy życiowe. W czterech wyścigach wystartował Kacper Marszałkiewicz. W trzech poprawił swoje najlepsze dotychczasowe osiągnięcia. Najbardziej wartościowy wynik uzyskał na 50m stylem dowolnym (25,96s) łamiąc granicę 26s. Dało mu to tylko 70 pozycję, ale dobrze rokuje na przyszłość. Ambitnie, wkładając wszystkie umiejętności popłynął na 100m motylkiem. Zanotował w tym wyścigu najlepszy progres (111%) poprawiając swój dotychczasowy rekord na tym dystansie o 3,44s. Kacper masz potencjał. Wykorzystaj go, skup się na tym co robisz, a na pewno zaczniemy myśleć w lecie o finałach.