Przejdź do treści

1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe medale przywieźliśmy z Wągrowca

W niedzielę 17 lutego 2019 r jedenastu zawodników UKS Fala Swarzędz wzięło udział w kolejnej odsłonie zawodów pływackich Grand Prix Wągrowca.

Jak zwykle nie zawiódł Krzysztof Szmyt, który w swojej kategorii wiekowej zajął pierwsze miejsce w wyścigu na 50 m motylkiem i drugie miejsce na 100 m stylem klasycznym. W tej samej kategorii wiekowej medale zdobyli także: Filip Adamczyk trzeci na 100 m stylem klasycznym i Kacper Marszałkiewicz trzeci na 50 m motylkiem. Kacper był też czwarty w wyścigu na 100m stylem klasycznym, a Filip piąty na 50m motylkiem.

Bardzo dobrze zaprezentowali się też nasi najmłodsi zawodnicy: Lea Różańska i Tymon Waligóra zajmując w swoich kategoriach wiekowych trzecie miejsca na 50 m stylem klasycznym.

Wysoko uplasował się także Łukasz Waligóra zajmując miejsca – szóste na 50m motylkiem i siódme na 100m grzbietem. Miejsce w pierwszej dziesiątce zawodników zajęła także Aleksandra Prentka. Była dziesiąta na 100 stylem klasycznym.