Przejdź do treści

Mistrzostwa Polski w Lublinie

Mistrzostwa Polski w Lublinie po raz pierwszy zostały rozegrane w nowej formule. Rozciągają się na przestrzeni aż pięciu dni od 18 do 21 grudnia 2018 roku. Równocześnie o medale walczyli nie tylko seniorzy i młodzieżowcy, ale także zawodnicy 17- i 18-letni. W sesjach popołudniowych realizowano tradycyjne finały A i B, ale oprócz nich byliśmy świadkami również finałów C (przeznaczonych tylko i wyłącznie dla zawodników z roczników 2000 i 2001). Na czempionacie ostatecznie rywalizowało 628 pływaków, z czego aż 405 to mężczyźni.

W tym gronie pojawiła się jedna zawodniczka Fali. W pierwszym dniu Emilia Łukaszewicz startowała w dwóch wyścigach. 50 m stylem dowolnym i 100 m motylkiem. W swojej kategorii wiekowej w motylku z czasem 1:09,40s poprawiła rekord życiowy i zajęła 22 miejsce. W wyścigu stylem dowolnym uzyskała 21 lokatę. Do występu w finale zabrakło tylko 0.69s. Uzyskany czas 27,41s jest najlepszym wynikiem w historii Klubu wśród trenujących dziewcząt.

W kolejnym dniu zawodów Emilia również zanotowała progres wyniku na 50 m motylkiem, poprawiając swój rekord na tym dystansie o 0,39s i łamiąc granicę 30s. To również jest najlepszy rezultat w historii Klubu.

Ostatni dzień zawodów to wiele pustych torów na dystansie 100m stylem dowolnym. To wynik żywienia w jednym z lubelskich hoteli. Na tym dystansie Emilii zaraz po wyścigu również brakowało 1,24 s i sześć miejsc aby dostać się do finału.

Cały basen do rozgrzewki do dyspozycji naszej zawodniczki