Przejdź do treści

Zawody pływackie z okazji 5 urodzin Term Maltańskich

16 października 2016 odbyły się zawody pływackie z okazji „5 Urodzin Term Maltańskich”. W zawodach brali udział zawodnicy w wieku już od 5 lat. Swarzędz na tych zawodach reprezentowało 6 zawodników „Uczniowskiego Klubu Sportowego Fala Swarzędz”. W swoich kategoriach wiekowych zajęli dobre lokaty, poprawiając dotychczasowe rekordy życiowe.

Najmłodsi zawodnicy mogli wystartować tylko na dystansie 25 m. rozgrywanych stylem dowolnym. W kategorii zawodników 8-9 lat Tymon Waligóra był dziewiąty. Następna kategoria 10-11 lat to srebrny medal Dawida Maćkowiaka (zdjęcie) oraz piąte miejsce Łukasza Waligóry, dziewiąte Zofii Konon i dziesiąte Filipa Miłosza.

W kategorii zawodników 13 letnich, Klub reprezentowali Krzysztof Szmyt i Oskar Szymański. Krzysztof w swoim koronnym stylu grzbietowym zajął na dystansie 200 m pierwsze miejsce. Drugi był na 200 m stylem dowolnym, a trzeci na 200 m stylem zmiennym. W konkurencji 200m stylem dowolnym płynął z olimpijczykiem Kacprem Majchrzakiem, który zajął niekwestionowane pierwsze miejsce w kategorii open. Oskar zajął piąte miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i ósme na 100 m stylem klasycznym.

W zawodach zorganizowano też jedną, nietypową dla pływania konkurencję. Była to sztafeta złożona z młodego zawodnika i dorosłego członka rodziny. Konkurencja ta padła łupem zawodnika Fali Dawida Maćkowiaka i jego wujka, którzy stanęli na najwyższym miejscu podium (zdjęcie). Konkurencja ta cieszyła się największym zainteresowaniem podczas całych zawodów. Połączyła we wspólnym wysiłku dzieci z rodzicami, wujkami, ciociami, a nawet dziadkami, budując i scalając więzy rodzinne.