Przejdź do treści

Zawody pływackie – Grand Prix Gminy Czerwonak

W dniu 6 listopada odbyła się 1 runda II Grand Prix Gminy Czerwonak w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 158 zawodników, którzy reprezentowali 8 klubów pływackich (UKS Grot Koziegłowy, KP Koziegłowy, KS Czerwonak, UKS Jedynka Poznań, Extreme Team Oborniki, SP2 Oborniki, UKS Fala Swarzędz,) plus uczniowie klasy pływackiej z SP 1 ze Swarzędza. Zawodnicy rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych. W zależności od wieku pływacy mieli do pokonania różne dystanse. Najlepszy wynik uzyskał Krzysztof Szmyt (kat. wiekowa 2003-2004), który bezkonkurencyjnie wygrał na dystansie 100 m stylem grzbietowym. W drugim swoim starcie na dystansie 50 m stylem dowolnym Krzysztof zajął drugie miejsce. Tuż za nim uplasował się Kacper Marszałkiewicz, a czwarty był Oskar Szymański. Zawodnicy startujący w kategorii wiekowej 10-11 lat na dystansie 100 m w stylu grzbietowym także zanotowali dobre wyniki. Kacper Tuczyński był drugi, Dawid Maćkowiak szósty, a Zofia Konon i Łukasz Waligóra zajęli dziesiąte miejsca. W tej samej kategorii wiekowej zawodnicy startowali jeszcze w drugim wyścigu – 50 m stylem dowolnym. Tym razem to Dawid Maćkowiak zajął drugie miejsce, szósty był Łukasz Waligóra, siódma Zofia Konon, a Kacper Tuczyński dziewiąty.

W kategorii open rywalizowano bez limitu wieku. Wyścigi były rozgrywane na dystansie 50 m stylem dowolnym. Aż trzech zawodników Fali stanęło na podium. Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Oliwia Gadzińska, a piąta była Wiktoria Mikusek. Starty chłopców przyniosły drugie miejsce Jana Niewiadomskiego i trzecie Mateusza Gołembowskiego. Tuż za podium uplasował się Marcel Budniak. Zawody w Czerwonaku to także pierwsze starty dla młodych zawodników z „Fali Swarzędz”. Na dystansie 25 m stylem dowolnym w kategorii 8-9 lat bardzo dobrze zaprezentowała się Zuzanna Przekora (5) i Tymon Waligóra (7).