Przejdź do treści

Koniec Grand Prix Śremu 2014/2015

12 kwietnia odbyły się ostatnie zawody z cyklu GP Śremu sezonu 2014/2015. Na uroczyste zakończenie przybył wiceburmistrz Bartosz Żeleźny. Podczas ostatniej edycji Grand Prix, każda kategoria wiekowa płynęła tylko jeden dystans: dwie najmłodsze płynęły 100m stylem zmiennym, pozostałe 200m zmiennym. Po raz pierwszy w historii GP nagradzana była frekwencja. Organizator zrezygnował z odliczeń dwóch najsłabszych startów zawodników w sezonie. Punktacja stała się bardziej przejrzysta, nie budząca kontrowersji i wątpliwości. Premiowani tym samym byli zawodnicy, którzy nie opuścili ani jednych zawodów. Trzeba było wykazać się także wszechstronnością stylową. Po zakończeniu zawodów dokonano dekoracji w każdej kategorii wiekowej. Miejsca na podium zostały uhonorowane pucharami oraz atrakcyjnymi nagrodami. Pamiątkowe dyplomy rozdano do szóstego miejsca.

W klasyfikacji generalnej zawodnicy Fali Swarzędz stawali na podium czterokrotnie.  Najlepsze wyniki uzyskał Krzysztof Szmyt, który w kategorii chłopców 12 letnich zajął pierwsze miejsce. W kategorii dziewcząt 14 letnich druga była Dominika Barczyk, a szósta Julita Niewiadomska. Trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: 10 letnia Kinga Popa oraz jedenastoletni Jan Wermiński. Dyplomy za zajęcie punktowanych miejsc otrzymali jeszcze jedenastoletni Tomczak Tymon za piąte miejsce oraz dziesięcioletni Dawid Maćkowiak za szóste miejsce.