Przejdź do treści

Śremska wieża

W dniu 9 maja2015 r. na śremskiej pływalni odbyły się już po raz VII Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Śremska Wieża”. Zawody cieszą się coraz większym uznaniem i popularnością wśród klubów z całej Polski. W tym roku uczestniczyło w nich 327 zawodników z 28 klubów. Zawody są adresowane do zawodników, którzy nie ukończyli 15 lat. Z naszego klubu pływackiego na zawody pojechało 3 zawodników. Zdobyli cztery medale w tym jeden srebrny i trzy brązowe. Wzorem dla innych zawodników jest Aleksandra Grygier, która na trzy starty trzykrotnie stawała na podium (50m i 100m stylem klasycznym oraz 200m stylem zmiennym). Jan Wermiński w trzech startach zdobył jeden srebrny medal (50m stylem klasycznym, pozostałe dwa starty to czwarte i siódme miejsce). Dawid Waniorek na trzy starty był siódmy na 100m stylem dowolnym, dziewiąty na 100 m stylem motylkowym oraz dwunasty na 50 m stylem dowolnym.