Przejdź do treści

Lutowe starty pływaków UKS Fala Swarzędz

W dniach 06-08 lutego br. na obiekcie Term Maltańskich w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie Sheraton Poznań Cup.

Na starcie stanęło ponad 800 zawodników z 106 klubów reprezentujących Polskę, Niemcy, Norwegię, Rosję, Litwę, Białoruś i Ukrainę. Reprezentacja UKS „Fala Swarzędz” w klasyfikacji klubów zajęła 19 miejsce zdobywając siedem złotych i dwa srebrne medale. Poczynając od najmłodszych zawodników, na podium zawodów stawali:

Joanna Radosz         – 800 m stylem dowolnym – I miejsce

Tylko sekundy zabrakło naszej sztafecie w składzie: BARCZYK Dominika, NIEWIADOMSKA Julita, GRYGIER Aleksandra, RADOSZ Joanna do zajęcia trzeciego miejsca w wyścigu na 4x50m stylem zmiennym. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na miejscach: Julita Niewiadomska w stylu motylkowym – 7 i 12; Dominika Barczyk w stylu grzbietowym dwa razy 9 oraz w stylu dowolnym Dawid Maćkowiak – 8; Piotr Kolasiński – Kolenda – 15; Karol Barczyk– 5; Mateusz Szałek – 30.

Tydzień później, 13 i 14 lutego kolejny start w tym samym miejscu. Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu. Na start zameldowało się 18 wielkopolskich klubów, 97 zawodniczek i 248 zawodników. „Fala” na mistrzostwa delegowała 4 zawodniczki. Każda wróciła z medalem. Najlepszy wynik uzyskała nasza sztafeta. Dziewczęta w składzie: BARCZYK Dominika, NIEWIADOMSKA Julita, GRYGIER Aleksandra, RADOSZ Joanna w wyścigu na 4x50m stylem zmiennym zajęły drugie miejsce. Starty indywidualne to brązowe medale: Dominika Barczyk wywalczyła ten krążek na 50 m stylem grzbietowym, Aleksandra Grygier na 100 m stylem klasycznym, a Joanna Radosz na 400 m stylem dowolnym.