Przejdź do treści

Półmetek śremskich zawodów w pływaniu.

W dniu 14.12.2014 na basenie Śremskiego Sportu odbyło się podsumowanie pierwszego etapu Grand Prix Śremu. Nie obyło się bez niespodzianek. Na zawody przybył Święty Mikołaj. Jako gość honorowy rozpoczął zawody wprowadzając komisję sędziowską.W zawodach uczestniczyło ponad 200 zawodników z terenu całej Wielkopolski w tym swarzędzka „Fala” delegowała na zawody 17 zawodników. Dwie najmłodsze kategorie rywalizowały na dystansie 100m stylem grzbietowym, pozostali na dystansie 200m stylem dowolnym. Po zakończeniu poszczególnych kategorii wręczano dyplomy i upominki dla trzech najlepszych zawodników. Zawodnicy Fali osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Na wyróżnienie zasługują:

W kategorii  III chłopców drugie miejsce na 200m st dowolnym zajął Krzysztof Szmyt. Pozwoliło mu to na półmetku zawodów utrzymać pierwsze miejsce.

Po trzech edycjach pierwszego etapu na podium uplasowała się również Dominika Barczyk. Pomimo czwartego miejsca na 200m st dowolnym zajmuje ona trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej I kategorii dziewcząt. W tej samej kategorii siódme miejsce zajmuje Julita Niewiadomska.

Po trzech edycjach śremskiego Grand Prix trzecie miejsce utrzymuje również Kinga Popa w V kategorii dziewcząt.

Dwóm zawodnikom zabrakło bardzo mało do zajęcia miejsc na podium. Czwarte miejsca zajęli: Jan Wermiński w IV kategorii chłopców i Dawid Maćkowiak w V kategorii. Obu zawodnikom brakuje zaledwie kilkunastu punktów, aby wyprzedzić przeciwników z trzeciego miejsca.

W pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach uplasowali się również: Piotr Kolasiński Kolenda – szósty; Szymon Popa – siódmy; Jan Niewiadomski – ósmy; Dawid Waniorek – dziewiąty.

Pierwsze podsumowanie za nami. W styczniu dalszy ciąg rywalizacji, która będzie trwała aż do kwietnia.