Przejdź do treści

Zawodnicy UKS „Fali Swarzędz w Śremie rozpoczęli nowy sezon startowy.

Zawodami w niedzielę 12 października zawodnicy UKS Fala Swarzędz zainaugurowali start w cyklu „Grand Prix Śremu w pływaniu”. Na starcie stanęły 103 pływaczki i 100 pływaków. Zawody składają się z sześciu comiesięcznych startów, w których pływacy rywalizują kolejno w różnych stylach i dystansach. Zawodnicy i zawodniczki klasyfikowani są w pięciu kategoriach wiekowych.

Na niedzielne zawody wyjechała 17 osobowa reprezentacja Klubu, startująca w ośmiu kategoriach wiekowych. Po pierwszym dniu objęli prowadzenie w jednej z nich. Dokonał tego – tak jak w ubiegłym roku – Krzysztof Szmyt startujący w kategorii chłopców 11 letnich. W tej samej kategorii Kacper Biadała zajął miejsce ósme. Bardzo dobrze zawody rozpoczęła Aleksandra Grygier, która w kategorii dziewcząt urodzonych w 2001 roku i starszych zajmuje miejsce drugie. W tej samej kategorii jej dwie koleżanki: Barczak Dominika i Julita Niewiadomska plasują się odpowiednio na szóstym i dziesiątym miejscu. Rewelacyjnie zawody rozpoczął Jan Wermiński, który w kategorii chłopców dziesięcioletnich zajmuje bardzo dobre – trzecie miejsce. Tuż za nim, na piątym miejscu jest Piotr Kolasiński-Kolenda. Ósme miejsce zajął Szymon Popa, jedenaste Tymon Tomczak, a dwunasty był Rafał Waniorek.

W pozostałych kategoriach na uznanie zasłużyli sobie ośmioletnia Kinga Popa i dziewięcioletni Dawid Maćkowiak, którzy zajęli piąte miejsca w najmłodszych kategoriach wiekowych. W kategorii dziewcząt jedenastoletnich jedenasta była Jagoda Stachowiak. Dla jednej zawodniczki start zakończył się dyskwalifikacją.

W sobotę 18 października przed zawodnikami „Fali” kolejne wyzwanie. Staną na starcie zawodów pływackichz okazji 3 urodzin Term Maltańskich.  W zawodach weźmie udział aż 10 reprezentantów Polski, w tym 5 olimpijczyków. Gwiazdą będzie multimedalista Paweł Korzeniowski. Dla widzów wstęp na trybuny jest bezpłatny.