Przejdź do treści

Podsumowanie wakacyjnych startów zawodników „Fali”

Dla większości zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fala Swarzędz” wakacje były czasem odpoczynku po 10 miesiącach treningu. Jednak dwie zawodniczki mocno przepracowały ten okres przygotowując się i startując w lipcu i sierpniu w zawodach, w tym rangi mistrzostw Polski.

Aleksandra Grygier rywalizowała w Mistrzostwach Polski Juniorów 15 letnich w Gliwicach. Wystartowała w czterech konkurencjach. Najlepszy rezultat osiągnęła na dystansie 200 metrów stylem klasycznym awansując do finału „B” i ostatecznie zajmując 11 miejsce. Jest to najlepszy rezultat osiągnięty przez zawodnika „Fali” na basenie 50 metrowym. Na dystansie 100 metrów stylem klasycznym po kwalifikacjach również awansowała do finału „B” zajmując 15 miejsce.

Joanna Radosz 29 lipca stanęła na starcie II Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych w Kryspinowie. W ubiegłym roku zajęła piąte miejsce w kategorii juniorów na dystansie 5 km. Ten rok to przejście do wyższej kategorii wiekowej i dystans o 2,5 km dłuższy. Ostatecznie Asia jest szóstą zawodniczką w Polsce na dystansie 7,5 km.

 Poza tym Asia wraz z Hubertem Giżyckim startowała w Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym (GPW). Jest to cykl 8 zawodów rozgrywanych na jeziorach Wielkopolski. Każdy start to 3 kilometry przepłynięte niezależnie od temperatury wody. Hubert Giżycki, swój udział w GPW zakończył po dwóch startach na 33 miejscu. Kontuzja wiązadeł kolana nie pozwoliła mu na dalszą rywalizację.    Joanna Radosz po pięciu startach, w których dwukrotnie stawała na najwyższym miejscu podium i trzy razy na drugim miejscu, odebrała puchar za drugie miejsce w całym cyklu GPW. Wyrównała tym samym osiągnięcie z poprzedniego roku.

 W czasie wakacji rozgrywana była jeszcze jedna cykliczna impreza – Puchar Pięciu Jezior, na który składały się dwa starty na dystansie 3000m i trzy na dystansie1500m. W zawodach startowała Joanna Radosz poprawiając wynik z ubiegłego roku i zajmując pierwsze miejsce.

Zawodnicy „Fali” są już po inauguracji nowego sezonu treningowego. Rozpoczęli 1 września w lekko zmienionym składzie. Ubyło dwóch zawodników, ale na ich miejsce czekało dwóch nowych. Życzymy im wytrwałości w ciężkich i wymagających treningach oraz sukcesów na zawodach.