Przejdź do treści

Kolejne starty zawodników Fali

Ostatni weekend to dwie wielkie imprezy, w których udział wzięły zawodniczki ze Swarzędza reprezentujące klub pływacki „Fala Swarzędz”. W piątek 20 czerwca rozpoczęły się Letnie Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu na basenie 50 metrowym. Udane starty zanotowały Aleksandra Grygier i Joanna Radosz. Ola startowała w dwóch wyścigach stylem klasycznym na 50 i 100 metrów zajmując odpowiednio dziewiąte i szóste miejsce. Asia na dystansach 100 i 400 metrów stylem dowolnym uplasowała się na ósmym i piątym miejscu, przy czym trzeba zaznaczyć, że do podium wyścigu na 400 metrów zabrakło naszej zawodniczce tylko półtorej sekundy.

Asia prosto z Mistrzostw Wielkopolski udała się do Sławy gdzie w sobotę wystartowała w zawodach „III Maraton Pływacki o „Błękitną Wstęgę Jeziora Sławskiego”. Zawody te wpisują się w cykl przygotowań Joanny do startu w mistrzostwach Polski w pływaniu długodystansowym. Zawody w Sławie rozgrywane są w kategorii „open”, bez podziału na płeć i kategorie wiekowe. Start w Sławie był dla Asi potwierdzeniem, że wysiłek włożony do tej pory w przygotowania nie poszedł na marne. Zaraz po starcie na prowadzenie wyszło trzech zawodników, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę nad resztą stawki. Za nimi płynęła kolejna trójka pływaków z naszą zawodniczką, która po 3 kilometrach postanowiła płynąć własnym, szybszym tempem. Po 6 kilometrach Asia zaczęła się systematycznie zbliżać do trzeciego zawodnika, by na kilometr przed metą wyprzedzić go i finiszować na trzecim miejscu z czasem 2 godziny 26 minut. Brązowy medal Joanna odebrała z rąk Burmistrza Sławy Pana Cezarego Sadrakuły. W zawodach startowało 24 pływaków w tym dwie kobiety. Liczba ta pomimo dużego zainteresowania jest ograniczona możliwościami indywidualnego zabezpieczenia pływaków przez organizatora na całym 10 kilometrowym dystansie. Zawody ukończyło 21 zawodników.