Przejdź do treści

„Fala Swarzędz” w Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 10 i 11 lat

W Poznaniu na Termach Maltańskich odbył się Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10 i 11 Lat. Na zawodach znakomicie zaprezentowali się 11-letni zawodnicy UKS Fala Swarzędz, zwłaszcza w wyścigach na 100 metrów stylem grzbietowym.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce w tej konkurencji, z czasem 1:23,76 zajęła zawodniczka Fali – Maria Szczepańska, a wśród chłopców, z czasem 1:16.01 zwyciężył nasz zawodnik – Krzysztof Szmyt. Wynik Krzyśka jest najlepszym wynikiem na 100 metrów stylem grzbietowym w Wielkopolsce wśród 11-latków od 8 lat! Dla Marysi był to ostatni start w barwach UKS „Fala Swarzędz”. Od września Marysia będzie trenowała i reprezentowała „Wartę Poznań”. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w trening i dostarczenie wielu emocji. Życzymy kolejnych sukcesów na basenach.

Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10 i 11 Lat to zawody z ponad 60-letnią tradycją. Ich poprzednikiem były Korespondencyjne Mistrzostwa Polski Dzieci 10 i 11 lat. Zawody rozgrywane są równolegle we wszystkich 16 okręgach pływackich w Polsce, a następnie wyniki spływają do Polskiego Związku Pływackiego, który publikuje wspólną listę z wynikami. W środowisku pływackim zawody uznawane są za najważniejszą imprezę pływacką w Polsce dla dzieci 10 i 11-letnich i są traktowane jako nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie wyników przez PZP, jednak już dzisiaj wiemy, po przeanalizowaniu wyników ze wszystkich okręgowych związków pływackich, że wynik osiągnięty w Poznaniu przez Krzysztofa dał mu drugie miejsce w Polsce, a do pierwszego zabrakło zaledwie 14 setnych sekundy!

Z zawodów w Poznaniu Krzysiek przywiózł również srebrny medal za wyścig na 200 metrów stylem zmiennym, a Marysia brązowy medal za wyścig na 50 metrów stylem motylkowym. Na zawodach barwy Swarzędza reprezentowali również: Kacper Biadała i Maksymilian Łącki.

W zawodach w Poznaniu wśród dziewcząt wystartowało 62, a wśród chłopców 67 zawodników z całej Wielkopolski. Natomiast do rywalizacji w całej Polsce stanęło łącznie ponad 590 dziewczynek i ponad 560 chłopców.