Przejdź do treści

Zawodnicy „Fali Swarzędz” przywieźli ze Śremu 9 krążków

10 maja w Śremie odbyły się zawody pływackie „Śremska Wieża” adresowane do zawodników, którzy nie ukończyli 15 lat. Z swarzędzkiego klubu pływackiego na zawody pojechało 7 zawodników. Zdobytych siedem złotych medali i dwa srebrne to imponujący wynik jak na jedne zawody.

Wzorem dla innych zawodników jest Aleksandra Grygier, która trzykrotnie stawała na najwyższym podium (50m i 100m stylem klasycznym oraz 100m stylem dowolnym). Krzysztof Szmyt w czterech startach zdobył trzy złote medale (50m i 100m stylem grzbietowym oraz 50m stylem dowolnym) i jeden srebrny na 200m stylem dowolnym. Dwa starty i dwa medale to wynik Marii Szczepańskiej. Na 50m stylem grzbietowym nie dała szans rywalkom i przywiozła ze Śremu złoty medal. Na 100 m stylem zmiennym uległa tylko jednej rywalce zdobywając medal srebrny. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na miejscach: Kacper Biadała 7 i 20; Maksymilian Łącki 11 i 19; Mateusz Szałek 13 i 14; Tomasz Brok 16 i 23.

Taki jakościowy skok w uzyskiwanych rezultatach to wynik tegorocznych decyzji władz Gminy i dyrekcji SCSiR skutkujący zwiększeniem od stycznia objętości treningów.