Przejdź do treści

Zakończenie zawodów pływackich w Śremie

Grand Prix Śremu w pływaniu to zawody z wieloletnią tradycją. Składają się z cyklu 6 zawodów rozgrywanych w 5 kategoriach wiekowych. Uczestnicy odwiedzają Śrem co miesiąc. Przed Świętami zawodnicy Fali Swarzędz szóstym startem zakończyli rywalizację w Śremie. Początkowe sukcesy skłaniały do dużego optymizmu. W trzech kategoriach wiekowych dzierżyli pierwsze miejsca. Ostatecznie złoty medal ze Śremu przywiozła tylko Maria Szczepańska startująca w grupie dziewcząt jedenastoletnich. W tej samej grupie miejsce 34 zajęła Jagoda Stachowiak.

W grupie dziewcząt czternastoletnich i starszych najlepsze drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Grygier. Czwarta była Joanna Radosz, a jedenasta Julita Niewiadomska. Pozostałe zawodniczki w swoich kategoriach zajęły miejsca: Maja Miłosz – 15, Oliwia Gadzińska – 34,

Najlepszy wynik wśród chłopców osiągnął Krzysztof Szmyt startujący w grupie jedenastolatków. Przez pierwsze trzy starty był pierwszy, by ostatecznie przywieź z Śremu srebrny medal. W tej samej grupie Oskar Szymański był 20, Kacper Biadała 22, a Maksymilian Łącki 28.

Pozostali zawodnicy uplasowali się w swoich kategoriach wiekowych na miejscach: Jan Warmiński i Hubert Giżycki – 9, Piotr Kolasiński-Kolenda – 11, Radosław Adamczyk -12, Aleksander Tomaszkiewicz – 16, Krzysztof Słomka – 20, Tomasz Brok – 23, Filip Witajewski – 38.