Przejdź do treści

Ogólnopolskie Zawody Pływackie Poprawiamy Rekordy na Termach Poznań, 20.05.2023

Zeszły weekend był wymagający dla części z naszych zawodników. W piątek ścigali się w Czerwonaku na basenie 25m, po to by zaraz płynnie przeskoczyć na 50m w sobotę.

W dniu 20 maja podczas zawodów na 48 startów, 13 zakończyło się zdobyciem medalowych miejsc na podium.

Nie było jednak błysku, który pozwoliłby zająć miejsce na najwyższym stopniu podium. Za to wszyscy nasi zawodnicy wykonali kawał dobrej roboty poprawiając – nieraz bardzo wyraźnie – swoje rekordy życiowe. Wzięliśmy udział w konkurencjach od sprinterskich do długodystansowych. Na 800 m stylem dowolnym zdecydował się na start Tymon Kierzek. Czas 10:48;40 s. zapewnił mu trzecie miejsce.

Najwięcej medalowych miejsc dał nam styl grzbietowy, w którym miejsce drugie zajął Szymon Maciąga, a trzecie Igor Siełacz, Kuba Zloch – dwukrotnie i kolejny raz Szymon.

Po trzy medalowe miejsca dała nam żabka i motylek. W żabce pokazali swoją moc Dominika Grzesik, Kacper Świderek i Maria Błaszczyk, a w motylku Dominika Grzesik, Oliwia Marulska i Tymon Kierzek.

Styl dowolny okazał się najmniej medalodajny. Oprócz 800 metrów Tymona, trzecie miejsce zajął Dmytro Brazhnyk.

Najwyżej w klasyfikacji generalnej uplasował się Kacper Świderek. Uzyskując 384pkt uplasował się na 8. miejscu w kat. 11 lat i młodsi. Nie daleko za nim bo na 9. miejscu w kat. 13lat znajdziemy Szymka Maciąga. Uzbierał on 835pkt.

Następny przystanek – Mistrzostwa Okręgu. Odbędą się one już za trzy tygodnie 👉 16-17 czerwca.