Przejdź do treści

Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego 2022

Mistrzostwa Okręgu na jubileusz 95-lecia WOZP kończymy meldując się w najlepszej 10-tce zespołów (na 9 miejscu) oraz na 2 miejscu w klasyfikacji postępów.

Zacięte boje z zawodnikami Sekcja Pływacka Posnania, z których zwycięską ręką wyszli: Janek na 100m klasycznym z Tomkiem Tomczakiem wygrywając o 9 setnych i Dima, który pokonał Łukasza Kierzka o 3 setne na 100m dowolnym. Janek wygrał już bezkonkurencyjnie na 50m klasycznym, a Dima uplasował się na drugim miejscu na 50m dowolnym. Obydwoje zaliczyli dwa 4 miejsca: Dmytro na dystansach 50m i 100m żabką, a Janek na 100m motylkowym i 100m dowolnym, gdzie odwet za swoich kolegów wziął Nikodem Przybyło wygrywając batalię o 3 miejsce o 11 setnych 🙂

Dwukrotnie 4 był również Filip Adamczyk na 50m motylkowym i 100m zmiennym, w każdym starcie bijąc życiówkę i będąc bardzo mocnym elementem sztafet, o których za chwilę. Na niespotykanym dystansie 1500m rywalizowali Oskar Szymański i Tymek Kierzek, który był 5 w swojej kategorii; jego wyniki są warte zanotowania, ponieważ w każdym starcie znacząco poprawiał życiówkę. Podobnie jak Dominika Grzesik, Szymon Maciąga, Mateusz Polityło, Sandra Walczak, Antek Zawadka i Maria Świerczyńska. Najwięcej startów miał do wypływania Kuba Zaremba, bo aż 6, z czego tylko w jednym nie poprawił swojego dotychczas najlepszego rezultatu.

A na koniec „creme de la creme” zawodów, czyli wyścigi sztafetowe, w których dwukrotnie nasze zespoły uplasowały się na srebrnej pozycji. Sztafety mieszane gdzie stałe miejsce zajęli Kroczyński i Kierzek wraz z dziewczynami, Oliwią Marulską, Leą Różańską, Dominiką Grzesik i Marysią Świerczyńską zdołali wywalczyć 7 i 10 miejsce. Młodsza Sztafeta chłopców w składzie: Mydlarz, Zawadka, Kierzek i Kroczyński wypływali 7 i 6 miejsce. Natomiast nasza najstarsza sztafeta w składzie: Wermiński, Brazhnyk, Adamczyk i Szymański, dwukrotnie stawała na 2 stopniu podium.

Parę statystyk z tych występów:

Świetne występy Filipa, który poza świetnymi zmianami pływał o całą sekundę szybciej od życiówek “stacjonarnych”,

Najszybsza lotna 50-tka kraulem Dimy w stawce (23,60)

Fantastyczna lotna 50-tka żaba Janka (27,25)

I na koniec schodzący ze sceny Oskar Szymański, któremu trening nie jest do niczego potrzebny żeby pływać szybko i rywalizować jak równy z równym, wspierając sztafety;).

Dziękujemy Oskarowi za lata spędzone w klubie oraz niezmiennie wprowadzaną dobrą atmosferę. Nasz klubowy Atmosferič wielokrotnie startował na Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego, z których parę medali by się uzbierało. Gratulujemy wszystkich sukcesów i życzymy powodzenia na dalszej drodze.❤️❤️❤️

Dodatkowo chcielibyśmy podziękować tak licznej grupie dopingujących rodziców. Dodały one skrzydeł naszym zawodnikom.

Autorami zdjęć są:
Brat naszego zawodnika – Michał Wermiński
Fotograf zawodów – pani Agata Czechyra