Przejdź do treści

Polish OPEN

Polish OPEN, czyli zawody na obchody 100-lecia Polskiego Związku Pływackiego zakończone. 4 dni rywalizacji w Łodzi dostarczyły wielu emocji. Wystartowało 2 naszych zawodników, Krzysztof Szmyt i Jan Wermiński.

Krzysiek wystartował na 50 i 100 dowolnym oraz 50 grzbietem. Wszędzie zbliżał się do życiówek, najbliżej był na 100 dowolnym gdzie po dobrym wyścigu zabrakło 40 setnych, co dało 50 miejsce. Wyżej został sklasyfikowany na 50 grzbietem, gdzie mimo nie najlepszego startu zajął 45 miejsce.

Janek wystartował tylko w 2 startach, 50 motylem oraz 50 klasycznym, z mocnym naciskiem na żabę. W obydwu startach poprawiał życiówki. W żabie po raz kolejny wyśrubował swój rekord Okręgu Wielkopolskiego dostając się do pierwszego seniorskiego finału A. Ostatecznie w finale zajął 7 miejsce, ścigając się z zawodnikami pokroju Jana Kozakiewicza czy Jana Kałusowskiego. Wypełnienie minimum na MEJ było w zasięgu, zabrakło 48 setnych oraz odrobiny chłodnej głowy😊.

Dziękujemy trenerowi Marcinowi za przygotowanie zawodników, a zawodnikom gratulujemy wyników. Nie ma czasu na zwalnianie, bo na horyzoncie widnieją już Mistrzostwa Polski.