Przejdź do treści

„10 Urodziny Term Maltańskich” to kolejne zawody w których uczestniczyliśmy

16.10.2021 roku 7 zawodniczek i 10 zawodników „Fali” wzięło udział w zawodach „10 Urodziny Term Maltańskich”. 1 złoty medal, 3 srebrne i 1 brązowy to wymierny wynik uzyskany na tych zawodach. Ale liczą się też cztery czwarte miejsca i sześć piątych oraz poprawa wielu rekordów życiowych.

Zaczynamy oczywiście od złota zdobytego przez Ninę Różańską na 200m stylem dowolnym z czasem 3:21,19. O mobilizacji Niny świadczy poprawa swojego dotychczasowego rekordu życiowego aż o 20 sekund. Dodajmy, że Ninka należy do jednej z najmłodszych zawodniczek Klubu.

Dwa srebra były udziałem finalisty tegorocznych mistrzostw Polski. Jan Wermiński zdobył je w wyścigach na 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Trzeci srebrny medal zdobył Szymon Maciąga na 100m stylem grzbietowym i było to pierwsze podium tego zawodnika na pływackich zawodach.

Brązowy medal zdobył Krzysztof Szmyt na 100m stylem dowolnym. W pozostałych dwóch wyścigach w których brał udział też był blisko podium zajmując piąte miejsca.

Na uznanie zasłużyła sobie też Bogumiła Walkowiak. Bogusia brała udział w czterech wyścigach zajmując raz czwarte, dwukrotnie piąte i raz ósme miejsce. O brąz otarli się też: Lea Różańska na 50m stylem klasycznym, Sandra Walczak na 100m stylem klasycznym i Szymon Ławniczak na 200m stylem klasycznym.

Na piątych miejscach uplasowali się: Filip Adamczyk na 100m stylem zmiennym, Kacper Szymanowski na 50 stylem klasycznym.

Wszyscy nasi zawodnicy podeszli do swoich startów z ogromnym zaangażowaniem. Prawie każdy z startujących poprawił lub ustanowił swoje rekordy życiowe. Każdy zdobył kolejne doświadczenia startowe, niekiedy bolesne, bo zakończone dyskwalifikacją.