Przejdź do treści

I edycja Grand Prix Gminy Czerwonak

W niedzielę 24 listopada 16 zawodników Fali rywalizowało w I edycji zawodów Grand Prix Gminy Czerwonak. Organizator wyznaczył taki limit z uwagi na pojemność swojego basenu. Zawodnicy rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych.

Kategoria 2010-2011

Niespodziewanie niepokonanym na dystansie 50 m stylem grzbietowym został Szymon Maciąga przepływając go w 45,66s. Tak Szymon uczcił pierwszą rocznicę rozpoczęcia treningów w Fali. W drugim wyścigu na 25 m stylem dowolnym był trzeci.

Dwukrotnie miejsce na podium zajęła też Bogusia Walkowiak. W stylu dowolnym była druga, a w grzbiecie trzecia. Miła rozpoczęła treningi razem z Szymonem i dla niej to też miłe uczczenie rocznicy w „Fali”.

W tej kategorii startowała też nasza najmłodsza zawodniczka Nina Różańska. Były to jej pierwsze zawody po 6 miesiącach treningu. W stylu dowolnym była 24, a w grzbiecie 30.

Kategoria 2008-2009 – od tej kategorii zawodnicy rywalizowali na dystansie 50m stylem dowolnym i 100 grzbietem.

Najlepiej spisał się Tymon Waligóra zajmując 7 miejsce w stylu dowolnym. Siódme miejsce zajął również Jakub Zaremba na 100m stylem grzbietowym. Jakub w stylu dowolnym zajął 12 miejsce, ale ustanowił swój rekord życiowy wynikiem 39,25s. W pierwszej dziesiątce uplasowała się również: Lea Różańska – 9 w grzbiecie i 10 w stylu dowolnym. Trzeba przy tym zauważyć, że Lea w wyścigu na 50m dowolnym złamała również granicę 40 sekund uzyskując 39,60s.

Kategoria 2006-2007 –

W tej kategorii znów zajęliśmy punktowane miejsca. W stylu dowolnym pierwszy był Łukasz Waligóra, a niespodziewanie, nawet dla samego siebie zapunktował również Kacper Grzegorczyk, poprawiając swój dotychczasowy rekord, aż o 5 sekund i zajmując szóste miejsce. Mam nadzieję, że Kacper po tym wyniku wreszcie uwierzy w swoje możliwości i zacznie treningi z pełnym zaangażowaniem. Kacper warto! Szósta była również w stylu dowolnym Małgorzata Prentka.

W tej kategorii niespodziewanie dobry rezultat uzyskała również Aleksandra Słabolepsza. Ola trenuje w naszym Klubie od dwóch miesięcy, najkrócej spośród wszystkich reprezentantów Fali na tych zawodach. W wyścigu na 50m stylem dowolnym była dwunasta, ale nie to było w jej przypadku najważniejsze. Ola przełamała granicę 40s z dużym zapasem uzyskując czas 37,00s i tym samym ustanowiła nowy rekord tak swój życiowy jak i II Sekcji.

I wreszcie Kategoria Open

W tej kategorii każdy start naszego zawodnika to punktowane miejsce. Bezkonkurencyjny okazał się na tych zawodach Filip Adamczyk – dwukrotnie pierwszy. Dawid Maćkowiak był dwukrotnie trzeci, a Aleksandra Prentka dwukrotnie piąta.