Przejdź do treści

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat w pływaniu

Na zawody do Lublina w dniach 10 – 12 lipca pojechała największa reprezentacja Klubu. Trzech zawodników Fali (Oskar Szymański, Krzysztof Szmyt, Kacper Marszałkiewicz) rywalizowało na basenie Aqua Lublin. Wszyscy byli bardzo zmotywowani, o czym świadczy progres w uzyskiwanych wynikach. Tylko w jednym wyścigu nie udało się pobić rekordu życiowego. Pozostałe bardzo dobre wyniki dały naszej reprezentacji trzecie miejsce w kategorii podsumowującej progres zawodników (na 119 klubów pływackich biorących udział w mistrzostwach).

Najlepiej zaprezentował się Krzysztof Szmyt. W czterech startach wywalczył dwa wejścia do finału. W pierwszym dniu na dystansie 50m stylem dowolnym ostatecznie uplasował się na 13 miejscu, poprawiając rekord życiowy o 0,53 s. W trzecim dniu zawodów nasz zawodnik, wydawało się, że wzniósł się na szczyt swoich możliwości w eliminacjach poprawiając swój dotychczasowy rekord aż o 2,65 s na 100m stylem grzbietowym co dało mu 14 lokatę i miejsce w finale „B” tej konkurencji. W finale Krzysztof popłynął jeszcze szybciej (o 1.14s) i ostatecznie jest 12 zawodnikiem w Polsce na dystansie 100m grzbietem. Bardzo mało zabrakło Krzyśkowi do finału na 50m stylem grzbietowym gdzie zajął 23 miejsce.

Pozostali nasi dwaj zawodnicy, pomimo ustanowienia we wszystkich startach swoich rekordów życiowych nie zajęli liczących się miejsc. Udowodnili jednak, że mają potencjał i ciężką, systematyczną pracą na treningach po wakacyjnej przerwie mogą osiągać rezultaty, które wprowadzą ich do elity pływaków.