Przejdź do treści

Kolejna odsłona GP Gminy Czerwonak

Niedzielny poranek 8 kwietnia nasi zawodnicy spędzili bardzo pracowicie. Z zawodów przywieźli po dwa krążki każdego koloru. Rywalizację na basenie w Koziegłowach rozpoczęły najmłodsze zawodniczki Fali startujące w kategorii 9-10 lat. Miały do przepłynięcia 50 m stylem dowolnym. Maria Tuczyńska zajęła 8 miejsce, a Lea Różańska była 21. W tej samej kategorii Tymon Waligóra zajmując 4 miejsce otarł się o podium. Łukasz Westfal był 23. Starsi zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach na dystansie 50 i 100m. Pierwsza do rywalizacji na 50m motylkiem stanęła Małgorzata Prentka. W gronie zawodniczek 11-12 lat zajęła 14 lokatę. Jej koledzy na tym dystansie byli kolejno: Łukasz Waligóra – 2, Ignacy Kwiatkowski – 18 i Kacper Grzegorczyk-20. W następnej grupie wiekowej 13-14 lat, Aleksandra Prentka zajęła 6 miejsce. W tej kategorii wiekowej bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy zdobywając złoty i srebrny medal. Pierwszy był Jan Wermiński, a tuż za nim do mety dotarł Filip Adamczyk. Dawid Maćkowiak był 4, Kacper Tuczyński 8, a Kamil Kaźmierski 12.W kategorii open na starcie stanęło 4 zawodników swarzędzkiego Klubu zajmując kolejno miejsca: Krzysztof Szmyt – 4, Kacper Marszałkiewicz – 6, Hubert Stanisławski -11 i Mateusz Gołembowski – 12. Po zakończeniu rywalizacji w stylu motylkowym zawodnicy ścigali się na dystansie 100 m w stylu klasycznym. W swojej kategorii wiekowej (11-12 lat) najlepsza była Zuzanna Przekora zajmując 10 miejsce. 15 była Małgorzata Prentka, a Kinga Wójcik uplasowała się na 18 miejscu. Chłopcy zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. Następna kategoria wiekowa (13-14 lat) to kolejny, bardzo dobry występ Jana Warmińskiego, który drugi raz zajął najwyższe miejsce na podium. Trzeci był Filip Adamczyk. W kategorii open brązowy medal zawisł na szyi Krzysztofa Szmyta, a Kacper Marszałkiewicz był piaty.