Przejdź do treści

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat w Poznaniu

Zawodnicy Fali mogą być zadowoleni z swoich występów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w dniach 23-24 marca w Poznaniu. Na zawody zostało skierowanych trzech zawodników Fali. Każdy startował w czterech konkurencjach pływackich. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe. Najlepsze rezultaty osiągnął Filip Adamczyk, któremu w jednym starcie zabrakło ułamka sekundy, by stanąć na trzecim miejscu podium. Czwarte miejsce zajął na 200 m stylem zmiennym z wynikiem 2:41,22 s poprawiając swój rekord życiowy aż o 8 sekund. Piąty był na 100 m stylem klasycznym z wynikiem 1:25,35 s. W tej samej konkurencji Kacper Tuczyński był jedenasty (1:34,42).

Start na 100 m stylem dowolnym to kolejny sukces Filipa Adamczyka, który z wynikiem 1:07,12 zajął siódme miejsce. Tylko o 0,72 s był gorszy Dawid Maćkowiak, co dało mu dziesiątą lokatę. Dwudziesty trzeci był Kacper Tuczyński.

Na dystansie 200 m stylem grzbietowym wśród zawodników Fali najlepszy rezultat osiągnął Dawid Maćkowiak. Z wynikiem 2:51,24 s zajął ósme miejsce, Filip Adamczyk był dziewiąty, a Kacper Tuczyński jedenasty. W stylu grzbietowy rywalizowano jeszcze na dystansie 100 m. Startował Dawid Maćkowiak (9) i Kacper Tuczyński (11). Dawid Maćkowiak startował ponadto na dystansie 100m stylem motylkowym zajmując dwunaste miejsce.

Tak dobry występ zawodników swarzędzkiego klubu daje im przepustkę do rozstawienia i rywalizacji w serii z najlepszymi zawodnikami w kolejnych zawodach.