Przejdź do treści

III Swarzędzki Delfin za nami

W niedzielę 21 stycznia 2018 r. odbyły się trzecie już zawody pływackie „Swarzędzki Delfin”. Do startu zgłosiło się 110 zawodników, reprezentujących głównie swarzędzkie szkoły. Najliczniejszą reprezentację wystawiła Szkoła Podstawowa nr 1 – dwudziestu czterech. Szkoła z Paczkowa zgłosiła dziewiętnastu zawodników, a Szkoła Podstawowa nr 4 – trzynastu. Pozostałe szkoły reprezentowało do pięciu zawodników. Rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Gościli u nas także zawodnicy MKP Wągrowiec, którzy wygrali rywalizację medalową zdobywając 13 krążków. Drudzy byli uczniowie SP nr 1 Zalasewo, z dorobkiem siedmiu medali. Trzy medale zdobyli uczniowie SP nr 5, a dwa uczniowie SP nr 1. Pozostałe szkoły musiały się zadowolić jednym medalem.

Dla wielu uczniów był to pierwszy start w zawodach pływackich i niezapomniane wrażenia z udziału w nich. Widzieliśmy przedstartowy stres, a nawet łzy. Widzieliśmy wolę walki i zmęczenie po wysiłku włożonym w jak najszybsze przepłynięcie dystansu. Cieszyliśmy się razem ze zwycięzcami i motywowaliśmy tych, którzy nie stanęli na podium. Pokazaliśmy, że pracą na basenie można osiągnąć bardzo wiele. Już w pierwszych godzinach po zawodach wielu uczniów wyraziło wolę podjęcia treningów w UKS Fala Swarzędz. Dla niezrzeszonych zawodników, którzy zajęli miejsca bezpośrednio za zawodnikami klubów lub uczniami klasy pływackiej SP nr 1 przygotowaliśmy nagrodę specjalną – 6 profesjonalnych treningów z zawodnikami Fali Swarzędz. Z rodzicami każdego z nich zostanie ustalony termin, w którym będą mogli stawić się na trening.

Nasi medaliści:

Kategoria B – 50 m stylem klasycznym

Tuczyńska Maria – 2 miejsce

Waligóra Tymon – 1 miejsce

Maciąga Filip – 3 miejsce

Kategoria C – 100 m stylem grzbietowym

Przekora Zuzanna – 2 miejsce

Mikosz Filip – 3 miejsce

Kategoria D – 100 m stylem dowolnym

Karczmarek Ida – 1 miejsce

Prentka Aleksandra – 3 miejsce

Adamczyk Filip – 1 miejsce

Maćkowiak Dawid – 2 miejsce

Tuczyński Kacper – 3 miejsce

Kategoria E – 100 m stylem dowolnym

Gadzińska Oliwia – 2 miejsce

Stróżewska Natalia – 3 miejsce

Szmyt Krzysztof – 1 miejsce

Szymański Oskar – 2 miejsce

Stanisławski Hubert – 3 miejsce

Kategoria open – 50 m stylem motylkowym

Gadzińska Oliwia – 3 miejsce

Szmyt Krzysztof – 2 miejsce

W sztafecie 4x50m stylem motylkowym stoczyliśmy pojedynek z MKP Wągrowiec przegrywając o 4 sekundy. Dziękujemy Wam za przyjazd do Swarzędza. Uświetniliście „Delfina” swoją obecnością.

Słowa uznania należą się rodzicom zawodników i niestartującym zawodnikom UKS Fala Swarzędz, którzy sędziując i zapewniając porządek i bezpieczeństwo przeprowadzili całe zawody.