Przejdź do treści

Pierwsze w 2018 r. zawody pływackie zawodników „Fali” w Wągrowcu.

Występem w trzeciej edycji Grand Prix Wągrowca – 14.01.2018 r. zawodnicy Fali rozpoczęli nowy rok. Na zawody zostało delegowanych pięciu zawodników startujących w dwóch kategoriach wiekowych. Bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Szmyt (kat. 14-16 lat). Dwukrotnie stanął na najwyższym miejscu podium. Zwycięstwem zakończył wyścigi na 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem grzbietowym. Tym samym umocnił się na prowadzeniu w całym cyklu uzyskując 2276 punktów. Drugi zawodnik ma do niego 547 punktów straty. Na podium zawodów stanął jeszcze Jan Wermiński. Srebrny medal dał mu start na 100 m stylem klasycznym. W całym cyklu Jan zajmuje szóstą pozycję, z realnymi szansami nawet na zajęcie medalowej pozycji na zakończenie całego cyklu. Taką szansę ma też Oskar Szymański zajmujący w całym cyklu piąte miejsce. Niedzielny występ pomimo poprawy rekordów życiowych dał mu zaledwie piąte miejsce w wyścigu na 100 m stylem klasycznym i ósme na 100m stylem grzbietowym.W kategorii zawodników 13 letnich odbył się tylko jeden wyścig – 200 m stylem zmiennym. Startowało dwóch zawodników naszego Klubu. Obydwaj znacząco poprawili swoje najlepsze osiągnięcia. Filip Adamczyk zajął czwartą pozycję, a Dawid Maćkowiak siódmą.