Przejdź do treści

ZIMOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU WIELKOPOLSKIEGO

W dniach 12-13.02.2016 r. w Poznaniu 6 naszych zawodników wzięło udział  Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu.  S ztafeta w składzie: BARCZYK Dominika, NOWICKA Weronika, GRYGIER Aleksandra, RADOSZ Joanna w wyścigach na 4x50m stylem zmiennym oraz 4x50m stylem dowolnym zajęła dwukrotnie trzecie miejsca. Indywidualnie Dominika Barczyk zdobyła dwa złote medale na 50m i 200m stylem grzbietowym oraz brązowy na 100 m stylem grzbietowym. Odnotować też należy uzyskanie przez Weronikę Nowicką dwóch rekordów Polski w kategorii zawodników niesłyszących na dystansie  400 m stylem dowolnym – 4.57,72s oraz na 800 m stylem dowolnym – 10.16,65s. Pozostałe nasze zawodniczki i zawodnicy w startach indywidualnych zajmowali: Aleksandra Grygier w stylu klasycznym dwa szóste, a w konkurencji 100m stylem dowolnym ósme miejsce. Taką samą pozycję na 400 m stylem dowolnym zajęła Joanna Radosz. Tuż za nią na dziewiątym miejscu uplasowała się Weronika Nowicka. W konkurencji mężczyzn na dystansie 400 m stylem dowolnym siódmy był Kacper Nowicki. Krzysztof Szmyt startował w stylu grzbietowym zajmując dwukrotnie miejsce siódme i raz ósme.