Przejdź do treści

Czerwcowe zmagania

Rozpoczęli 5 czerwca na Termach Maltańskich w I Meetingu Pływackim im. Macieja Frankiewicza. Wystartowało w nich trzech zawodników Fali Swarzędz. W kategorii dziewcząt 14-letnich Dominika Barczyk zajęła 10 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i pierwsze miejsce na jej koronnym dystansie – 100 metrów stylem grzbietowym. W kategorii dziewcząt 16-letnich Aleksandra Grygier uplasowała się na 5 miejscu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i 2 miejscu na 100 metrów stylem klasycznym. Chłopców reprezentował 12-letni Krzysztof Szmyt. Wywalczył on 9 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i 4 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym.

13 czerwca na obiekcie Term Maltańskich Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat. Fala na te zawody skierowała tylko jednego zawodnika – Krzysztofa Szmyta. Na dwa starty zdobył dwa złote medale.

13 czerwca na obiekcie Akademickiego Centrum Sportu w Toruniu odbyły się zawody O Błękitną Wstęgę Wisły Junior Cup. Wzięło w nich udział ponad 200 uczestników z 25 klubów, wśród nich dwóch zawodników Fali Swarzędz. Zaprezentowali się oni znakomicie i poprawiając rekordy życiowe zdobyli 3 medale (1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy). Dziesięcioletni Dawid Maćkowiak w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym z czasem 40,58 zajął 4 miejsce, a na 50 metrów stylem klasycznym z czasem 51,19 był trzeci. W kategorii ośmiolatków Karol Barczyk był drugi na 25 metrów stylem dowolnym i zdecydowanie zwyciężył na 25 metrów stylem grzbietowym.

20 czerwca z Letnich Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego zawodniczki Fali wróciły z trzema brązowymi medalami. Dominika Barczyk zdobyła dwa krążki płynąc stylem grzbietowym na dystansie 100 i 200 metrów, a Aleksandra Grygier na 200 metrów stylem klasycznym.

Startem w Letnich Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego zawodnicy Fali Swarzędz podsumowali cykl startów w czerwcowych zawodach pływackich.

Na zdjęciach: Dominika Barczyk, Karol Barczyk, Dawid Maćkowiak, Krzysztof Szmyt.