Przejdź do treści

Kolejny sukces zawodnika UKS Fala Swarzędz

W dniach 02-03 lutego br. na pływalni CITIZEN w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży oraz Masters o Puchar Sheraton Poznań Hotel.

Na starcie stanęło 192 zawodników z 52 klubów. Podczas zawodów rozegrano blisko 60 konkurencji w 9 kategoriach wiekowych.

W kategorii 10-latków wystartował reprezentant UKS Fala Swarzędz – Krzysztof Szmyt, biorąc udział w 5 wyścigach. Zawodnik Fali rywalizował z czołowymi zawodnikami z różnych klubów i szkół sportowych z całej Polski. Największy sukces Krzyś odniósł w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Z czasem 1:20,06 zajął zdecydowane pierwsze miejsce! W pozostałych 4 konkurencjach (50m stylem klasycznym, 100m – klasycznym, 100m – grzbietowym, 100m – motylkowym) Krzyś wywalczył jeden srebrny i dwa brązowe medale.

Odkrycie pływackiego talentu w Śremie

 Grand Prix Śremu w pływaniu to zawody z wieloletnią tradycją. Składają się z cyklu 6 zawodów rozgrywanych w 5 kategoriach wiekowych. Uczestnicy odwiedzają Śrem co miesiąc. Zawody rozpoczęły się w niedzielę 21 października. W najmłodszej grupie, poprawiwszy swój rekord na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 40,82 sekundy zwyciężył Krzysztof Szmyt. Wynik ten jest o tyle doniosły, że jest lepszy od czasu normatywnego liczonego według rekordu Polski, który dla dziewięciolatków wynosi 42,2 sekundy. Krzyś z 318 punktami objął prowadzenie w V kategorii wiekowej chłopców. Swoją postawą na zawodach zaskoczył nawet trenera Pana Marka Piekarę. W dniu 19 listopada Krzyś na dystansie 50 m stylem dowolnym znów uzyskał czas lepszy od normatywnego i do 318 punktów dodał kolejnych 319 punktów. Wynik łączny 637 punktów daje mu pewne I miejsce z przewagą 36 punktów nad drugim w kolejności zawodnikiem.

Natomiast w I kategorii wiekowej dziewcząt, po dwóch rozegranych konkurencjach prowadziła Aleksandra Grygier. W swojej koronnej konkurencji 100 m stylem klasycznym z wynikiem 1 minuta 22 sekundy zajęła 1 miejsce i pomimo 5 miejsca na dystansie 50m stylem grzbietowym nie pozwoliła się wyprzedzić w klasyfikacji generalnej. W drugim terminie, z powodu kontuzji wystartowała tylko w jednej konkurencji i straciła prowadzenie na korzyść zawodniczki z Wodnika Śrem.

Zawody w Śremie to też debiut zawodników drugiej, świeżo zawiązanej sekcji, w której treningi są prowadzone dopiero od września. Na start po tak krótkim treningu zdecydowało się sześciu z czternastu trenujących zawodników. Było to dla nich ciekawe doświadczenie, które pokazało im, ile ciężkiej pracy czeka ich jeszcze na treningach, aby dorównać dłużej trenującym rówieśnikom.