Przejdź do treści

Grand Prix Wielkopolski edycja 2012

Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fala Swarzędz” Joanna Radosz zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej „Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym”. Sukces przypieczętowała zajmując trzecie miejsce w ostatnich zawodach odbywających się na Jeziorze Kierskim. W dziewięciu startach siedmiokrotnie stawała na podium, zdobywając 109 punktów na 125 możliwych. Tyle właśnie punktów uzyskała Monika Czerniak reprezentująca AZS AWF Olsztyn, co dało jej bezapelacyjne pierwsze miejsce w całym cyklu maratonów pływackich. Cztery punkty mniej uzyskała zawodniczka Poznani Poznań – Izabela Grzegorczyk. Do ostatnich zawodów kwestia trzeciego miejsca pozostawała otwarta. Walczyły o nie Barbara Walczak z Warty Poznań i reprezentantka „Fali”. O zaciętości pojedynku świadczy równa ilość punktów zgromadzona po dziewięciu startach. O kolejności w punktacji generalnej zadecydował zapis regulaminu dający pierwszeństwo zawodniczce, która uzyska lepszy rezultat Kiekrzu. Asia bardzo solidnie trenowała w czasie całych wakacji nie pozwalając sobie na utratę formy. To pozwoliło jej uzyskać ponad minutową przewagę nad konkurentką na mecie 3000 metrowego wyścigu w Kiekrzu.
Co roku podczas jednej z edycji GPW organizowane są dodatkowo Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu długodystansowym. W tym roku Mistrzostwa organizował Zbąszyń. Asia – uczennica Gimnazjum w Zalasewie – może się poszczycić brązowym medalem tych Mistrzostw.
Ponadto poszczególnym edycjom towarzyszył „biegi” lokalne na różnych dystansach. Brali w nich udział z sukcesem zawodnicy „Fali”, zajmując kilkakrotnie miejsca na podium. Należy do nich Aleksandra Grygier, która w Lednogórze zajęła pierwsze miejsce na dystansie 500 żabką. Sukcesem na dystansie 1500 m stylem dowolnym mogą pochwalić się: Hubert Giżycki – 1 miejsce w Chodzieży i Lednogórze oraz Wiktor Kowalewski i Aleksandra Grygier – 3 miejsca w Środzie Wielkopolskiej. Kacper Biadała zaś dumnie nosi złoty medal zdobyty w Środzie Wlkp na dystansie 50 m stylem dowolnym, uzyskany w rywalizacji uczniów szkół podstawowych.
W czasie wakacji rozgrywana była jeszcze jedna cykliczna impreza – Puchar Czterech Jezior, na który składały się po dwa starty na dystansie 3000m i 1500. W tych zawodach wystartowało 4 zawodników „Fali”, ale tylko Joanna Radosz wypełniła warunki regulaminu i zajęła drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.