Przejdź do treści

Wielkopolskie Rozgrywki Pływackie w kategorii 11/12/13 – latków

W dniu 22 marca dziewiątka pływaków Fali wzięła udział w zawodach pływackich dla zawodników 11-13 letnich. Na starcie stanęły 4 zawodniczki i 5 zawodników.

Tym razem nie było żadnego debiutanta, ale pomimo to Oskar i Filip Czernikiewicz w 4 swoich startach ustanawiali swoje pierwsze oficjalne rekordy życiowe, zajmując miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Jednak patrząc na postęp jaki robią, można mieć nadzieję, że niedługo zameldują się w pierwszej.

Miejsce medalowe tradycyjnie – Nina Różańska – trzecie, 100 m stylem klasycznym (RŻ)

Najwartościowszy wynik – Nina Różańska – 360 punktów za 100 m stylem klasycznym (RŻ). Powyżej 300 punktów uzyskała też Dominika Grzesik w obydwóch swoich startach.

Najwartościowszy wynik Sekcji II – Lena Młodzik – 222 punkty za 100m stylem dowolnym

Miejsce tuż za podium – nie było, chyba że uznamy za takie dwa miejsca ósme – Marii Świerczyńskiej i Sebastiana Marulskiego na 100m stylem klasycznym.

Największy progres – Kuba Zloch – 100 m dowolnym – 141% – oznacza to poprawę wyniku o 14 sekund (Kuba poprzednio startował w tej konkurencji ponad rok temu). Znaczący postęp na tym dystansie zrobiła też Lena Młodzik – 130%

Progres we wszystkich konkurencjach – Dominika Grzesik, Sebastian Marulski, Lena Młodzik,

Rekordy życiowe – 10 na 18 startów (dla sprawiedliwości regres w 2 startach stylem motylkowym i jedna dyskwalifikacja)

Rekordy Klubu – Dominika Grzesik (kolejny raz), 400m stylem dowolnym – 5:40,72s.poprawiając swój poprzedni rekord o 38 s.

Swoje pierwsze zawody zaliczył dzisiaj także mały Adaś! Póki co w roli wiernego kibica ale kto wie co przyniesie przyszłość ❤️