Przejdź do treści

Wiosenne Wielkopolskie Rozgrywki Pływackie najmłodszych 11 – 13 lat

28 kwietnia braliśmy udział w kolejnych zawodach „Wiosenne Wielkopolskie Rozgrywki Pływackie najmłodszych 11 – 13 lat”. W tej kategorii wiekowej wystawiliśmy dwunastu zawodników. Dodatkowo udało nam się stworzyć nie jedną ale aż dwie sztafety mix 4x50m zmiennym.

Zacznijmy od sztafet. W ej kategorii zdobyliśmy 18 (Szymek, Bogusia, Mateusz i Dominika) oraz 33 (Marysia, Kacper, Tymek i Lena) miejsce na 38 wystawionych sztafet. Miejsca może nie medalowe ale za to dzieciaki miały możliwość wystartowania jako zespół. Większość z nich po raz pierwszy brała udział w biegu sztafetowym. Jak widać na zdjęciu byli bardzo zadowoleni 🙂 Sprawiło im to na pewno dużo radości, a przecież o to właśnie chodzi!

Indywidualnie na 30 startów zawodnicy uzyskali aż 16 nowych rekordów życiowych. Dało nam to w progresji klubowej 10. pozycję. Największy skok do przodu zaliczyła Marysia Świerczyńska, która poprawiła czas na dystansie 100m stylem dowolnym aż o 9s. Poprzedni czas został ustanowiony pod koniec 2022r. (więc 4 miesiące wcześniej). Najwyższe miejsce zajęli Kacper Świderek, Szymek Maciąga oraz Mateusz Polityło. Wszyscy zajęli 7 miejsca odpowiednio na dystansach: Świderek – 100m stylem klasycznym poprawiając życiówkę z lutego o 3s, Maciąga – 100m stylem grzbietowym poprawiając życiówkę z października o 3s oraz Polityło – 100m stylem grzbietowym poprawiając życiówkę z października o 1s.

Warto jeszcze wyróżnić naszych „długodystansowców”. Dominika i Mateusz sprawdzili się na dystansie 400m stylem dowolnym. Dominika poprawiła czas ze stycznia tego roku aż o 14s, a Mateusz poprawił czas z października zeszłego roku o 12s. Pokazuje to jaki ogrom pracy włożyli w treningi. Brawa dla nich!