Przejdź do treści

11 Urodziny Term Maltańskich

Pierwsze zawody w nowym sezonie

15.10.2022 roku 4 zawodniczki i 9 zawodników „Fali” wzięło udział w zawodach pływackich – „11 Urodziny Term Maltańskich”. Dwa pierwsze i drugie miejsca i cztery trzecie to wymierny wynik uzyskany na tych zawodach. Ale liczy się dziewięć miejsc w pierwszej dziesiątce oraz poprawa dziewiętnastu rekordów życiowych (RŻ). W klasyfikacji uzyskanego przez zawodników progresu zajęliśmy pierwsze miejsce. W klasyfikacji medalowej na 26 klubów to było miejsce piętnaste.

Zaczynamy oczywiście od pierwszych miejsc. 200m stylem klasycznym należało do Marysi Świerczyńskiej (RŻ)j, a 100m stylem grzbietowym do Mateusza Polityło (RŻ). Mateusz był jeszcze trzeci na 50m stylem motylkowym gdzie o 39% poprawił swój rekord życiowy.

Miejsca drugie były udziałem Niny Różańskiej i Tymona Kierzka. Nasi żabkarze wywalczyli je na 50m stylem klasycznym. Nina i Tymek w swoich kolejnych startach w stylu klasycznym wywalczyli jeszcze trzecie miejsca. Nina na 100m a Tymon na 200m. Nie trzeba dodawać, że te starty to rekordy życiowe.

Ostatnie miejsce na podium zajął jeszcze Wiktor Mydlarz startując na 200m stylem zmiennym. Dla Wiktora był to pierwszy start w barwach „Fali Swarzędz”.

Wszyscy nasi zawodnicy podeszli do swoich startów z ogromnym zaangażowaniem. Prawie każdy z startujących poprawił lub ustanowił swoje rekordy życiowe. Każdy zdobył kolejne doświadczenia startowe. Na ogromne uznanie zasłużyli sobie Dominika Grzesik i Kacper Świderek. To były ich pierwsze zawody. Wyniki pokazały, że trema ich nie zjadła i uzyskali wyniki lepsze niż na testach wewnętrznych.