Przejdź do treści

Ogólnopolskie Zawody Pływackie – Gorące Ściganie na Termach

W dniu 06.11.2021 r 14 zawodniczek i zawodników Klubu stawiło się na Termach, by wziąć udział w kolejnych zawodach pływackich. Naszych zawodników było tylko trzech na jedenaście zawodniczek. Z zawodów musiał zrezygnować Filip. Sanepid skierował go na kwarantannę.

Cztery złote medale i sześć brązowych to dorobek naszych zawodników. Jak zwykle niezawodny okazał się Jan Wermiński wygrywając wyścig na 100m stylem klasycznym, trzeci był na 50 m motylkiem. Lea Różańska także jest naszą punktująca zawodniczką. Tym razem na 3 starty dwukrotnie stawała na podium. Pierwsza była w wyścigu na 50m stylem klasycznym, a trzecia na 200 m – i tu bez niespodzianki – też klasykiem. Kroku starszej siostrze dotrzymała Nina Różańska zajmujnąc trzecie miejsce na 50 m stylem klasycznym. Ogromną niespodzianką okazał się występ Oliwii Marulskiej. Dwa pierwsze miejsca w wyścigach na 50m motylkiem i 200m stylem dowolnym. Wymierne efekty przynosi ogromna praca jaką Oliwia wkłada w trening. Trzy starty i trzy trzecie miejsca to wynik Bogusi Walkowiak w wyścigach na 50m i 100m stylem dowolnym, a także 50m grzbietowym. Pozostali nasi zawodnicy pokazali efekty treningu poprawiając lub ustanawiając swoje rekordy życiowe. Na uznanie zasługuje Wiktoria Guzik, która nie zraziła się swoim pierwszym występem. Po zaledwie dwóch miesiącach treningu popłynęła stylem dowolnym na 50m w 44 sekundy, a żabką w 52 sekundy. To naprawdę imponujący wynik po tak krótkim wysiłku treningowym. Zaskoczyła wynikiem na 50m stylem dowolnym Lila Izydor. Tylko 0.34s zabrakło jej do złamania 40 s na 50m stylem dowolnym.

Za tydzień Mistrzostwa Okręgu.