Przejdź do treści

Letnie Mistrzostwa Polski za nami

W jednym terminie, ale w różnych miejscach odbyły się letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu w których wystąpiło 6 zawodników UKS Fala Swarzędz.

W Bydgoszczy rywalizowali zawodnicy 17-18 letni. To połączenie dwóch roczników pozwoliło nam wystawić sztafetę, która na 71 zgłoszonych klubów zajęła 15 miejsce. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Jan Werminski. Na 4 starty w dwóch wywalczył kwalifikacje do finałów w stylu klasycznym, poprawiając swoje rekordy życiowe. Finał na 50 m dał mu 5 miejsce, a 100 m zakończył na 18 miejscu. Bardzo dobre rezultaty z rekordami życiowymi dały mu też starty na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym. Dobry start zanotował również Krzysztof Szmyt, który dwukrotnie wystąpił w finałach wyścigów w stylu grzbietowym, zajmując 18 i 19 miejsce. Kacper Marszałkiewicz i Oskar Szymański pomimo ogromnego zaangażowani i ustanowienia kilku rekordów życiowych zajmowali odległe miejsca. Dla Kacpra były to ostatnie zawody. Zawodnik postanowił zakończyć swoją karierę pływaka. Kacper, dziękujemy Ci za serce do walki, ogrom pracy i potu jaki zostawiłeś w niecce swarzędzkiego basenu. Młodsi koledzy zapamiętają Cię z zaangażowania z jakim przekazywałeś im wskazówki dotyczące niuansów technicznych. Liczymy, że zamiłowanie do sportu i zdrowego trybu życia, ponadprzeciętne umiejętności pływackie, zostaną z Tobą i nie znikną po ostatnim treningu.

W Warszawie z zawodnikami 16 letnimi rywalizował Filip Adamczyk. Dla Filipa to kolejne zawody z rekordami życiowymi, będącymi efektem ciężkiej pracy. Coraz lepsze wyniki zbliżają zawodnika do czołówki pływaków, ale jeszcze dużo wysiłku musi włożyć, aby skutecznie rywalizować o udział w finałach.

Dla Łukasza Waligóry występ na basenie w Oświęcimiu to także ostatnie zawody w barwach Fali Swarzędz. Jednak Łukasz nie kończy swojej kariery zawodniczej. Będzie ją kontynuował w barwach jednego z poznańskich klubów. Łukasz, Twoje podejście do treningu, zaangażowanie, systematyczność przynosiły wymierne rezultaty i były wzorem dla koleżanek i kolegów. Życzymy Ci owocnych treningów w nowym klubie i wejścia do czołówki pływaków. Będziemy śledzić Twój rozwój i razem cieszyć się z wyników, spotykając się na pływackich arenach.