Przejdź do treści

WOW!

CO ZA MISTRZOSTWA

W dniach 15-16 listopada wzięliśmy udział w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu.

Klub reprezentowało 5 zawodniczek i 11 zawodników. Zaczęliśmy mocnym akcentem, zdobywając sztafetą męską 4 x 100 dowolnym (Szymon Zimniak, Jan Wermiński, Wojciech Wiatr, Krzysztof Szmyt) 4 miejsce, z zaledwie sekundową stratą do poprzedzającej ekipy. Trzeba przy tym zauważyć, że w tych mistrzostwach wystawiliśmy po raz pierwszy sztafety i to od razu dwie. Drugi zespół w tej konkurencji zajął 8 miejsce. Pierwszy skład popłynął jeszcze dwa razy. W konkurencji 4×100 zmiennym nasza sztafeta została zdyskwalifikowana za przedwczesny start. Tego błędu nie popełniliśmy w wyścigu 4×200 zmiennym zajmując drugie miejsce.

W konkurencjach indywidualnych zdobyliśmy 15 medali – 2 złote, 6 srebrnych i 7 brązowych, co dało ósme miejsce w klasyfikacji medalowej Klubów. To największe osiągnięcie od czasu powstania Fali.

Prezentację medalistów zacznę od kobiet.

Wojciech Wiatr – 50 m i 100 m grzbietem – 3 miejsca

Pozostałym zawodnikom też należą się gratulacje za zaangażowanie i wysiłek jaki wnieśli w swój start. Wielu z nich poprawiło swoje rekordy życiowe. Najlepszy progres zanotował Tymon Waligóra w starcie na 50 m dowolnym poprawiając swój poprzedni wynik o 21%. O 13% poprawiła swój wynik Małgorzata Prentka na 50 m stylem klasycznym. Nie tak spektakularne były inne indywidualne rekordy zawodników, ale cieszy ich systematyczny, zawodniczy rozwój.