Przejdź do treści

IX OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE ŚREMSKA WIEŻA

W dniu 26 października 2019 roku 12 zawodników Fali rywalizowało na śremskim basenie z 290 zawodnikami reprezentujących 16 klubów pływackich. Prawie każdy start to ustanowiony rekord życiowy, co jednak nie przełożyło sie bezpośrednio na miejsca medalowe. Nasi zawodnicy przywieźli do Swarzędza dwa brązowe krążki. Zdobyli je Filip Adamczyk – 100m dowolnym i Małgorzata Prentka – 200m zmiennym.

Bliziuteńko podium byli, zajmując czwarte miejsca: Lea Różańska i Filip Adamczyk„Śremska Wieża” to wysyp piątych i szóstych miejsc. Zajmowali je: Franciszek Kaczmarek (5), Jakub Zaremba (5 i 6), Szymon Ławniczak (5), Tymon Waligóra (dwukrotnie 5), Ida Kaczmarek (6), Małgorzata Prentka(6), Łukasz Waligóra (dwukrotnie 6).

Zawody w Śremie pozwoliły się zintegrować zawodnikom I i II sekcji Klubu. Na co dzień trenują osobno. Na zawodach jednak bardzo mobilizowali się tak przed startami jak i w czasie wyścigów. Stworzyli wspaniałą atmosferę. Byłem dumny z ich zachowania tak w czasie wyścigów jak i w czasie pomiędzy nimi. Ważną rolę odegrał w tym wspólny start w sztafecie 8x50m stylem dowolnym. Byliśmy na 12 miejscu, ale każdy zawodnik popłynął w sztafecie lepiej, niż w późniejszym indywidualnym starcie.